שח-מט ב2 מסעים "ידיעות" 27/4 2]על ניסים קריספיל. אך תחילה…

מוטי. אם אתה ועננת לא ביקרתם שם, מקום שאני חושב שתאהבו.  משתלת "זרעים מציון". בכרם מהר"ל להצלת צמחי בר.  היינו שם בשבוע שעבר במסגרת גן הירק. מומלץ!

אח"כ בילינו קצת על שפת הים, וסיימנו בארוחת פיצות שנאפו על תנור עצים בקיבוץ בבית הוריו של 1 הש"שינים.

 

2] בעניין גזר הדין של ניסים קריספיל  על  גידול קנאביס, הוא התחיל בסוף אפריל לרצות את שנת המאסר שנגזרה עליו 

אמירה שלי בעניין: יש לי הערכה רבה אליו ולידע העשיר שלו בצמחי מרפא. יש ספרים שלו בבית הורי, גם ספר 1 שלו בגן הירק בו אני עובד.

ועם זאת בכך שהוא גידל צמח לא חוקי [אגב, לדעתי האישית הקנאביס צריך להיות חוקי!!! אבל עם פיקוח על רכוזי הTHC.] הוא היה צריך לקחת בחשבון את האפשרות שהוא יענש על כך.

ובהתחשב בכך שהוא גידל  כ 500! צמחים, וזאת ללא רישיון לכך, כשאפילו הוא, לא טען שזה  נועד אך ורק לשימושו הפרטי גם אם פתאום  יעבור בכנסת בחודשים הקרובים חוק אי הפללה של צרכני קנאביס

[את הצעת ה"אי הפללה באחריות" של ארדן אני לא ממש הייתי מגדיר כאי הפללה]  אני בספק רב אם קריספיל יוכל להנות ממנה…

אם הוא היה מגדל, נניח 5 שתילים,  האם זה לא היה מספיק להתקדמות משמעותית במחקר שהוא תכנן? אמנם קצב אטי, אך פחות סיכון מבחינה משפטית.

עוד בגזר הדין: חילוט מחצית מדירתו + 2 המכוניות שלו, ובהקשר לחילוט מחצית מהדירה צוי הריסה נגד המבנה שלו.  [מצאתי את הקישור אחרי שפתחתי בכתיבת הרשומה].

מקישור זה ועוד, אני מתרשם שניסים קריספיל נוטה להגשים את שאיפותיו תוך עקיפה של נהלים ביורוקרטיים, והתעלמות מהם במידת האפשר. + טענות שהראשויות מתנכלות אליו.

אך עם זאת כנראה שהוא עושה עבודה טובה ורצינית. מה שנקרא איש שטח, לא הטיפוס שיבלה את יומו בישיבה במשרד.

1] הוא מומחה לצמחי מרפא, מעביר הדרכות, כתב ספרים בנושא, הבנתי שהוא אף פעם לא למד באוניברסיטה, אוטו-דידקט.

2] הוא בנה בית גדול בשטח  של סה"כ כ500 מ"ר  כולל מתחם שמוקדש לתרבות של יהודי מרוקו.  הבית המרוקאי  וזאת תוך התעלמות מצוי הריסה שאף לא עצרו בעדו  מלהמשיך לבנות.

בינתיים הבית עומד על תלו,  לא קראתי בשום מקום על האשמה בסיכונים בטיחותיים, ואם הבנתי נכון, לא הרסו לו אף ס"מ.

3] התברר שהיה לו חיבור לא חוקי לחברת החשמל : החשמל מאותו חיבור לא נרשם במונה, האם הוא היה מודע לכך? או שסמך לגמרי על האיש שבצע את החיבור בלי לשאול שאלות?

או אולי, היה מונה שהתקלקל מתישהו, וניסים לא דאג לטפל בכך?   ואם הוא כן היה מודע לכך, שמא, הוא חשב שמחובתה של המדינה לתרום את חלקה לשימור התרבות המרוקאית בארץ?…

הקישור הנ"ל גורם לי לתהייה האם יש אי סדרים בהתנהלות הכספית של עסק "הבית המרוקאי" שלו?

4]גידול קנאביס, ניסים טוען שהוא ניסה להשיג רשיון, ולא הצליח. בכל אופן הוא גידל קנאביס בניגוד לחוק, בלי רישיון ובכמות מסחרית. אני מעריך שאכן לצרכי מחקר.

הפעם נראה שלא הצליח לו, המחקר שהוא תכנן, למרבה הצער, נקטע בעודו באיבו, הוא נשלח לשנת מאסר,  וגם, האם גזר הדין יגרום לתוצאות ששלל צוי הריסה לא הצליחו לגרום לביצועם?

אם יש לו חובות כבדים [הוצאות משפט, החזרים לחברת החשמל, קנסות על בנייה לא חוקית…] אז מכירת הבית והמכונית היא אמצעי אפשרי לפרוע אותם.

אבל אם החילוט הוא רק על העבירה של גידול קנאביס, זה נשמע לי מוגזם. [אף כי 250 מ"ר עדיין נשמע לי שטח גדול למגורים] ובאשר ל2 המכוניות, האם גם בהקשר הזה הוצאו נגדו צוים שהוא התעלם מהם?

נ. קריספיל הוא לא סוחר סמים! הוא מומחה לצמחי מרפא!

האם נמצאה הוכחה לכך שהוא התכוון למכור את הקנאביס ברווח? [רווח- הכנסות גדולות מההוצאות]

יש ערעור על חילוט הבית ו2 המכוניות. המשך יבוא…        אני לא אופתע אם בכלא יהיו לו כמה הפרות נהלים שימנעו ממנו ניכוי שליש…

האם התנסותו בקנאביס הייתה לשוא? לא בטוח. כשחוקר צמחים כמוהו מגדל קנאביס פירוש הדבר עוד צעד בדרך להקניית לגיטימציה לצמח.             מפורסמים שדברו בעד קנאביס

חברי כנסת בעד אי הפללה     על עיכובים ביצוא קנאביס רפואי בין המתדיינים יהודה גליק, האיש והר הבית.       גם איש הימין משה פייגלין בעד קנאביס רפואי

רעיונות אחדים להבעת תמיכה בנ. קריספיל: להריץ הצגת תצוגות של ספריו בכל הארץ, אולי גם מחוץ לבית המשפט, בערעור. אולי אף להניח כמה ספרים על דוכן השופט.

לארגן הרצאות על צמחי מרפא סמוך ל"בית המרוקאי".       להציף את בית הכלא בו הוא נמצא בהזמנות לטיולי צמחים בהדרכתו…

קישור לאתר שניסים קריספיל פתח

ובינתיים אני מאחל לקריספיל, חוץ מהצלחה בערעור,  שיתידד עם עמיתיו לכלא ויתרום להם מהידע העשיר שלו בצמחי מרפא. הן אסירים והן סוהרים.  ושיזכה גם בכלא לגדל צמחי מרפא, תה, ותבלינים.

שפרויקט הבית המרוקאי שלו לא יהרס, ואם כן, שימצא את הפרוייקט הבא שיתן משמעות לחייו. ואם הוא מתכוון להמשיך לחקור קנאביס, אז כמה הצעות:

1] להשיג רישיון.   2] לחבור לאיש אקדמייה שהשיג רישיון.      3]לחבור לחברה שמגדלת קנאביס רפואי ברישיון.

4] לעבור לארץ בה גידול קנאביס לא נחשב כעברה פלילית.      5] לחכות שיעבור בישראל חוק אי הפללה.     6] להסתפק במספר קטן של שתילים.

7] לגדל קנאביס נטול THC. המף, ולחקור חומרים אחרים בצמח.  CBD ושאר קנאבינואידים וכו'… מי שמגדל קנאביס נטול THC זה יהיה מגוחך לטעון שהוא מגדל סמים…

 

1]                     IMG_8294

שחמט.  יש לשחור 4 מסעים להורדת הרגלי הלבן הסמוך למלך השחור.    לאחר המסע הנכון של הלבן, כל ה4 הנ"ל יהיו מסעי התגוננות אפשריים של השחור מה"איום המקורי".

2 מהורדות הרגלי הלבן האפשריות, [קומבינציות 1,2] עם כלי סמוך למלך השחור, ואז מתפנה למלך ערוגה שהוא עשוי להמלט אליה…

רמז למסע המט ב2 קומבינציות אלו.  בכל 1 מהן המלך השחור נמצא בין הכלי שמאיים עליו  לערוגה שפינה לו הכלי השחור שזז…  באותה שורה או באותו אלכסון.

אופציה 3 [קו' 3] להורדת הרגלי הלבן: עם הפרש.  ואז, אם הלבן יעשה  מסע שח  מ2 הקומבינציות הקודמות, השחור יחצוץ בין הכלי המאיים למלך שלו.

אבל! יש ללבן מסע שח 1 שהשחור לא יוכל לחסום, גם לא לסלק את הכלי המאיים מהלוח ואף לא למלט את המלך…

ואופציה ה4?  טרם נגיע אליה: יש לשחור מסע התגוננות 1 [קו' 4] שלא כרוך בהורדת הרגלי הלבן הנ"ל. במקרה זה, הרץ השחור שזז,  מסולק מהלוח…

ולקנוח האפשרות ה4 להורדת הרגלי [קו' 5] נניח שתור השחור במצב הפתיחה. למלך השחור יש ערוגה 1 לזוז אליה, לאפוא? ראו קומבינציות 1,2,3…

אבל, זה מסע גרוע בשבילו כי אז הלבן שח כפול שהוא גם…    לאחר המסע הנכון הקומבינציה הזאת נשארת בעינה ואף רלוונטית להגנה מ"האיום המקורי".   כנ"ל השח כפול שהוא גם…

לסיכום: כולל "איום המט המקורי" 6 מסעי מט.  3 משח ישיר    2משח עקיף  1 משח כפול     

בכל קומבינציה בה הרגלי הלבן מסולק מהלוח הכלי הלבן שזז, מתיצב על אותה משבצת. כמו בכל 1מ3 מהקומבינציות האחרות כנ"ל 

 אם השחור מתגונן בלי להוריד  את הרגלי [או שלא מתגונן בכלל…] אז מסע המט יבוצע ממשבצת אחרת.

יש 2 כלים לבנים שבאף אחת מקומבינציות המט לא זזים ממקומם וגם לא מאיימים על המלך השחור. 1 מה2 הנ"ל גם לא יסולק מהלוח באף קומבינציה.

כלים שעשויים להיות מסולקים מהלוח: כלי לבן1. או כלי  1 שחור.      בהצלחה לפותרים!

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s