1]שחמט ב2 מסעים "ידיעות" 27/9 ו2] על תוצאות הבחירות לכניסות. 3] סרטון, שרה בהופעות לנשים בלבד

20191010_2305391] שחמט. בחידה זאת, במצב הפתיחה,  מסע 1 אפשרי למלך השחור. לאחר המסע הנכון של הלבן, 2 מסעים אפשריים למלך השחור. כמו כן, פרש שחור, יש לו מסע שאם הוא יבצע אותו הוא יהיה מרותק.

איום המט ה"מקורי" הוא מט עם המלכה, שבמקרה כזה תעבור לטור אחר, כך שבמסע הנכון של הלבן, הכלי שזז  מאיים על משבצת סמוכה למלך השחור.

2 האחרות באותו טור? רמז עבה, המלכה תאיים על שתיהן, במדה שיבוצע האיום המקורי ,

אם המלך השחור זז [קומבינציות 1, 2] אז על כל אחת מ2 מסעיו האפשריים, אותו מסע: המלכה הלבנה מתקדמת, בנוסף, עוד משבצת 1…

ו, יש לשחור 2 כלים, רץ ופרש, [קו' 3, 4]  שכל 1 מהם  עשוי לחצוץ בין המלכה הלבנה, למשבצת סמוכה למלך השחור.  ב2 המקרים, הכלי השחור שזז מתייצב באותה משבצת.

אבל… אז, הכלי השחור שזז תופס למלך שלו משבצת מילוט אפשרית… וכך: הכלי הלבן שזז במסע הפתיחה הוא זה שכופה מט,  י

נוע ל1 מ2 משבצות רלוונטיות, תלוי איזה מ2 הכלים השחורים הנ"ל יתצוץ בין המלכה הלבנה למשבצת סמוכה למלך השחור.

לסיכום: כולל איום המט ה"מקורי",  4 מסעי מט אפשריים ללבן, כולם משח ישיר, עם מלכה או עם פרש.            פרש לבן עשוי להיות מסולק מהלוח.

בהצלתה לפותרים!

2] על תוצאות הבחירות לכנסת והמגעים להקמת קואליציה.

לאחר הבחירות הקודמות, נראה סביר מאד, שבסבב נוסף הימין+חרדים ישפרו עמדות: בלי ליברמן,  60 מנדטים+ עוד כ7 שלא עברו את אחוז  החסימה,  לעומת מעט יותר מ2 לאורלי לוי.

ובפועל: כחלון חזר לליכוד.   פייגלין פרש מהבחירות.   מפלגות הימין [למעט "עוצמה יהודית"  שהורידו אתם  מתחת לאחוז החסימה קצת יותר מ2 מנדטים] התאחדו לרשימת ימינה,  מפלגת "נעם", גם הם פרשו לקראת הסוף.

ובסוף, ימין+חרדים בלי ליברמן: 5 מנדטים פחות, וזאת בנוסף ל,קרוב ל5 מנדטים פחות שלא עברו את אחוז החסימה.    עם ליברמן: 2 מנדטים פחות. 63 לעומת 65.

הליכוד לבדם, ירידה ב3 מנדטים, כמעט ב4: בכל 1מ2 מערכות הבחירות השנה, היה להם "קרב" צמוד עם יהדות התורה  על המנדט הנוסף,

בסבב א ' החרדיות [יהדות התורה+ ש"ס, הסכם עודפים] היו במרחק פחות מ100 קולות מלאבד מנדט לליכוד, וכך, חסרו אז לליכוד פחות מ200 מצביעים בשביל להפוך למפלגה הגדולה ביותר.

בסבב ב, אך בקושי הליכוד השיגו את המנדט ה32, לחרדיות חסרו אז פחות מ100 מצביעים בשביל לקחת מהם מנדט 1.  ובצרוף כחלון: איבוד של 7 מנדטים!

אגב, בסבב א, הליכוד היו נשארים על 35 מנדטים, גם אם בנט ושקד היו עוברים את אחוז החסימה, במקרה כזה שותפיהם להסכם עודפים 'איחוד מפלגות הימין, היו מאבדים מנדט

גם "יהדות התורה" [שבסבב ב קבלו כ 2/7 אחוז יותר, אבל הרבה פחות מצביעים היו מתחת לאחוז החסימה…] ו…

"כחול לבן", היו מאבדים אז 2 מנדטים. כלומר: את סבב ב' הם סיימו עם אותו מספר מנדטים, 33, אתו הם היו מסיימים את סבב א'  לו בנט ושקד היו נכנסים בסוף לכנסת.

בסבב ב הם קבלו כ0.2 אחוז פחות, אך הסכם העודפים, עם ליברמן, שהם לא עשו בסבוב הקודם פיצה על כך, לפי חישובי בלי ה"ע  הם היו מאבדים מנדט ליהדות התורה, ואז, שויון 32:32, ובין 2 הגושים בלי ליברמן, 56:56

ועם כ"ל + ליברמן היו חותמים על ה"ע גם בסבב א' ובנט ושקד היו נכנסים אז לכנסת: עדיין 33 לכ"ל לעומת 35 לליכוד, עם הפרש של מעט פחות מ1000 קולות בין כ"ל+ליברמן  לליכוד+ איחוד מפלגות הימין,

ואז, הפרש של קול בודד היה יכול לעשות את ההבדל בין 35:33 לליכוד, לשויון 34:34

אבל, גם הליכוד הרויחו מה ה"ע: בלעדיו: 33:31 לכחול-לבן ומנדט נוסף ליהדות התורה.  אך ההפרש של מנדט 1 ביניהם נראה לי הוגן למדי מבחינת יחס והפרש הקולות ביניהם.

בעניין החיבור בין פרץ לאורלי לוי, 405277 כנסת 22    ו 422044 כנסת 21.  מספר הקולות למר"צ+ עבודה+ גשר

לפי חישובי,  אם 2-3 המפלגות הנ"ל היו מקבלות בדיוק אותו מספר קולות כמו בסבב א' ושאר התוצאות אותו דבר, עדיין 11 מנדטים במרחק 810 קולות מלקיחת מנדט מהליכוד. [ומרוב ממליצים על גנץ גם בלי בל"ד…]

בהתבסס על תוצאות בחירות סבב א' לאחר לקיחת בחשבון של 1] ירידה משמעותית בקולות מתחת אחוז החסימה   2] עליית ההצבעה  המשמעותית בקרב הערבים,

היה אפשר לצפות, להערכתי, שהעבודה+מר"צ יהיו חזק במאבק על המנדט ה12.  בפועל הם לא היו קרובים אליו, אך בכל זאת, למרות 2 נתונים אלה עלייה במנדט 1 למר"צ + עבודה,

לדעתי, לא רע, אם מפלגת שמאל מאוחדת הייתה משיגה יותר? אני מטיל בכך ספק. והמטרה הושגה, אין לימין+חרדים רוב בלי ליברמן.

ועוד בהקשר לעבודה+מר"צ, משהו שמשום מה לא קראתי בשום מקום, נראה לי הוגן אם הם ישלחו זר פרחים ליאיר לפיד על כך שהוא התעקש על הרוטציה…

אורלי לוי, בסבב א' היא מיתגה את עצמה כתומכת בלגליזציה של קנאביס ,  האם היא אכן תקדם נושא זה? [לפחות אי הפללה,] המשך יבוא.

אומרים שביבי שואף להוביל את מדינתנו לעוד סבב בחירות, אבל… אם הבנתי נכון, במקרה של כתב אישום,  הוא יוכל להמשיך להיות ראש הממשלה רק עד הבחירות הבאות ואח"כ הוא לא יוכל להיות בכנסת הבאה.

ואם אכן כך אזי עוד הליכה לבחירות עשויה לדחוק את קצו כראש ממשלה…  שמא, ביבי בטוח [עם או בלי צדק.] שלא יוגש נגדו אישום? או שהוא בונה על דחיית ההחלטה בעוד כחצי שנה? או אולי הוא עושה את התרגיל של "להכניס עז"?

בכל אופן, הצעה לכחול לבן,  להסכים לממשלה בראשות ביבי, אבל בתנאי שהוא מוותר על הבלוק עם מפלגות הימין, וגם, להציג דרישות, מה הם מצפים מהממשלה לעשות למען הציבור.

הם בונים על כתב אישום שיאלץ אותו לפרוש לפני סוף השנה?  אם כך אפשר להציע שבמקרה של שיוחלט לא להגיש כתב אישום, משרת ראש הממשלה תחכה לו, ועד שתתקבל החלטה, אני חושב שעשוי להתאים להציע לביבי את תפקיד שר החוץ.

אם כחול לבן יסכימו ש [תמורת ויתור על הבלוק כמובן] ביבי יהיה בראש, אז, אם ביבי  יסרב גם להצעה הזאת ויהיה סבב ג', אז יהיה ברור בהחלט! שביבי האחראי העקרי! ללא מתחרים ובגדול! לעוד מערכת בחירות.

ומי שנהג הפוך מביבי, אהוד ברק שמקם את עצמו במקום לא ריאלי במר"צ

על התנאים הרשימה המשותפת לתמיכה בממשלה.

3] התחלתי לצפות בחודשים האחרונים בעיון ברשומות של חיים גמליאל בענייני תזונה, [הגעתי לאתר שלו במקרה בעקבות חיפוש מידע על הסטיויה] גם בכמה הרצאות שלו ביוטיוב,   ובין היתר גם גלשתי קצת באתר פייסבוק שלו

מצאתי שבתו ענבר טביב חזרה בתשובה, ושרה במופעים לנשים בלבד.

 

 

 

 

 

 

מחשבה אחת על “1]שחמט ב2 מסעים "ידיעות" 27/9 ו2] על תוצאות הבחירות לכניסות. 3] סרטון, שרה בהופעות לנשים בלבד

  1. תוצאות הבחירות לא הפתיעו ולמעשה אין שינוי משמעותי מהבחירות הקודמות. הבעיה היא הקיפאון הזה. אני מאוד מקווה שלא יהיו בחירות נוספות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s